Ponevla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ponevlë
Паневље
Fshat
Vendndodhja
Ponevlë is located in Serbia
Ponevlë
Ponevlë

Koordinatat: 42°36′15″V 22°2′11″L / 42.60417°V 22.03639°L / 42.60417; 22.03639

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Banjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 36′ 15″ Veri

22° 2′ 11″ Lindje

Ponevlë (serbisht: Паневље/Panevlje) është fshat në komunën e Banjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]