Breznica e Re

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Breznicë e Re
Нова Брезница
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Sopisht
Krahina etnografike-
gjeografike
Karshiakë

Breznicë e Re, (maqedonisht: Нова Брезница/Nova Breznica) ёshtё fshat nё komunën e Sopishtit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të fundit të popullsisë në Maqedoni (viti 2002), fshati kishte 85 banorë nga të cilët 83 ishin maqedonas dhe 2 të tjerë.