Govërleva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Flag of Macedonia.svg Fshatra në Republikën e Maqedonisë
Emri: Govërleva
Komuna: Komuna e Sopishtit
Krahina etnografike/ gjeografike: Karshiakë
Popullsi: -
Kodi postal: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: -
Sipërfaqja: -
Gjerësia gjeografike: -
Gjatësia gjeografike: -
Web-faqe: s'ka
Përdorimi i stampës

Govërleva është fshat në komunën e Sopishtit.

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Popullsia e fshatit është në zvogëlim të përhershëm dhe në vitin 2002 fshati numëronte 30 banorë nga të cilët 28 ishin maqedonë kurse 2 të tjerë.

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]