Govërleva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Govërlevë
Говрлево
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Sopisht
Krahina etnografike-
gjeografike
Karshiakë
Popullsia 30 banorë (2002)

Govërlevë, (maqedonisht: Говрлево/Govrlevo) ёshtё fshat nё komunën e Sopishtit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e fshatit është në zvogëlim të përhershëm dhe në vitin 2002 fshati numëronte 30 banorë nga të cilët 28 ishin maqedonë kurse 2 të tjerë.