Satapetka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Satapetkë
Света Петка
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Sopisht
Krahina etnografike-
gjeografike
Karshiakë
Popullsia 711 banorë (2002)

Satapetkë, (maqedonisht: Света Петка/Sveta Petka) ёshtё fshat nё komunën e Sopishtit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002 fshati kishte 711 banorë nga të cilët 701 ishin Shqiptarë dhe 10 të tjerë.

Kombësia Banorë %
Shqiptarë 701 98.6 %
Të tjerë 10 1.4 %