Sollnja e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sollnjë e Epërme
Горно Соње
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Sopisht
Krahina etnografike-
gjeografike
Karshiakë
Popullsia 219 banorë (2002)

Sollnjë e Epërme, (maqedonisht: Горно Соње/Gorno Sonje) ёshtё fshat nё komunën e Sopishtit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fshati Sollnjë e Epërme në vitin 2002 kishte 219 banorë nga të cilët 207 ishin Maqedonas dhe 12 të tjerë.