Dobërdolli (Sopisht)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dobërdoll
Добри Дол
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Sopisht
Krahina etnografike-
gjeografike
Karshiakë
Popullsia 429 banorë (2002)

Dobërdolli, (maqedonisht: Добри Дол/Dobro Dol) ёshtё fshat nё komunën e Sopishtit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në vitin 2002 fshati numëronte 429 banorë nga të cilët 425 ishin maqedonë dhe 4 të tjerë.