Sollnja e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sollnjë e Poshtme
Долно Соње
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Sopisht
Krahina etnografike-
gjeografike
Karshiakë
Popullsia 691 banorë (2002)

Sollnjë e Poshtme, (maqedonisht: Долно Соње/Dolno Sonje) ёshtё fshat nё komunën e Sopishtit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në vitin 2002 fshati numëronte 691 banorë nga të cilët 691 ishin Maqedonas dhe 13 të tjerë.