Rakotinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rakotincë
Ракотинци
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Sopisht
Krahina etnografike-
gjeografike
Karshiakë
Popullsia 390 banorë (2002)

Rakotincë , (maqedonisht: Ракотинци/Rakotinci) ёshtё fshat nё komunën e Sopishtit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në vitin 2002 fshati kishte 390 banorë nga të cilët 389 ishin sllavo-maqedonë dhe 1 serb.