Debreshti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Debreshti
Fshat
Vendndodhja
Debreshti is located in Maqedonia e Veriut
Debreshti
Debreshti
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Dollnen
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 629 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 7537
Prefiksi (+389) 048
Targa PP
Koordinatat 41° 28′ 47″ Veri

21° 18′ 55″ Lindje

Popullsia 2.424 banorë (2002)