Diskutim:Shqipëria/Arkivi 1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Shqipëria/Arkivi 1. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Vista-file-manager.png Kjo faqe është një arkiv i diskutimeve të përfunduara. Për pasojë përmbajtja e saj nuk duhet ndryshuar më. Për të diskutuar mbi një temë të kaluar mund të përdoret faqja aktuale e diskutimeve, ku mund të bëhet një shënim që ka lidhje me titullin apo pjesën e diskutimit të këtij arkivi.


Kutia e Re[Redakto nëpërmjet kodit]

Sot do vendosim për ose kundër një Kuti e re për këtë artikull. Kutia e re ka shumë avantazhe dhe më shumë informacione, është e qartë dhe e bukur. Kjo lloj stampë mund të përdoret dhe për shtete tjetër. Shkruani:
{{PËR}} + Nënshkrimi
{{KUNDËR|arsyra}} + Nënshkrimi

Këtë subjekt mund të parashtrohet në Wikipedia:Kuvendi - --AXRL 9 Janar 2011 23:43 (CET)
  • Symbol support vote.svg PËR , me pelqen --Planeti 10 Janar 2011 06:42 (CET)
  • Symbol support vote.svg PËR --Λeternus 10 Janar 2011 16:40 (CET)
  • Symbol support vote.svg PËR Me pelqen shume Kutia, nje pune te mire e keni bere. Do te behet nje stampe standarde. --Mikullovci 10 Janar 2011 19:55 (CET)
  • Symbol support vote.svg PËR Me e qarte se ajo e tanishme. —  eagleal  11 Janar 2011 06:01 (CET)
  • Symbol support vote.svg PËR Ka më tepër informata dhe në stilim është më e këndshme. Euriditi 11 Janar 2011 16:15 (CET)
  • Symbol support vote.svg PËR Ia vlen!--Pedanti 12 Janar 2011 16:38 (CET)
  • Symbol support vote.svg PËR Shumë me mirë --Vinie007 29 maj 2011 10:21 (CEST)
  • Symbol support vote.svg PËR Korrekt ! --AXRL 12 qershor 2011 14:34 (CEST)

Si mund te barazoni vllehet me romet?[Redakto nëpërmjet kodit]

Lexova dicka ne artikullin mbi Shqiperine qe me beri te dyshoj se eshte shkruar nga nje i huaj ose dikush qe nuk ka jetuar kurre ne Shqiperi. Ky person kishte vene romet dhe vllehet ne te njejten kategori, megjithese romet jane me prejardhje nga India, kane lekure te zeshket, dhe flasin hindishte, kurse vllehet kane prejardhje iliro-dako-romake dhe flasin gjuhe latine e kane lekure te bardhe. (Edvini 30 dhjetor 2011 01:24 (CET))

Kërkesë redaktimi më 15 Shtator 2013[Redakto nëpërmjet kodit]

Tani, Kryeministri i Shqiperise eshte Edi Rama. Stefan Kohl (diskutimet) 15 shtator 2013 11:28 (CEST)

Ismet Asllani[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi can anyone help me improve this article about Ismet Asllani? Link: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ismet_Asllani

On advance thanks!

Makolli86 (diskutimet) 16 maj 2016 22:47 (CEST) Makolli86 (diskutimet) 16 maj 2016 22:47 (CEST)

@Makolli86 Hi, what do you exactly want to improve to that article? I mean, do you need extra information about biography, more references or anything else like that? Ktrimi991 (diskutimet) 1 qershor 2016 21:29 (CEST)
@Ktrimi991 Thanks for replying. I would like to add two pictures in Wikipedia of Ismet, which are found on these two articles: http://gazetadielli.com/ismet-asllani-heroi-qe-nderoi-kosoven/ (Ismet Asllani) & http://botasot.info/lajme/529157/17-vite-me-pare-u-vra-luftetari-ismet-asllani/ (Ismet and his two brothers, Muharrem and Nazim Asllani, who also got killed by the Serbs during the war).
These two pictures belong to the family Asllani. The newspapers have got the permission from the family Asllani to use them on their articles. I have got green light to do the same.
Due to this, I have previously added the pictures in Wikipedia but some authors here in Wikipedia have removed them.
Moreover, I would like other authors here in Wikipedia to find more information about Ismet Asllani and further improve this article. Yes, writing more about his biography. The articles I have found writes much more about Ismet Asllani. And I believe there are also other articles and maybe books writing about this amazing human being. Makolli86 (diskutimet) 4 qershor 2016 20:20 (CEST)
@Makolli86 Have you contacted the Asllani family? If yes, it is easy to upload that photo again, if you haven't then we have to solve this problem in another way. Ktrimi991 (diskutimet) 4 qershor 2016 23:04 (CEST)
@Ktrimi991 Hi again, no I don't have the pictures, but I have got the permission from the Asllani family to write about Ismet. I could ask the family about the pictures. But wouldn't it be easier to use the pictures from the articles linked above? The pictures belong to the Asllani family, so we are not breaking any copyrights. Makolli86 (diskutimet) 6 qershor 2016 20:49 (CEST)
@Makolli86 Yep, the pictures belong to the Asllani family, but what admins want is you to prove you have permission from the family to use those pictures and to show them on public, as WikiCommons is a public place. Personally I suggest you to ask admin if you can upload those pictures only for limited use. You have firstly to read this [1]. Also, why don't you ask here [2], I think there must be someone who can help you. Hope you find a solution. Best. Ktrimi991 (diskutimet) 10 qershor 2016 16:09 (CEST)

Ismet Asllani[Redakto nëpërmjet kodit]

Can anyone help me improve an article in Wikipedia? Link: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ismet_Asllani Makolli86 (diskutimet) 16 maj 2016 22:48 (CEST)

@Makolli86 Hi, what do you exactly want to improve to that article? I mean, do you need extra information about biography, more references or anything else like that? Ktrimi991 (diskutimet) 1 qershor 2016 21:29 (CEST)

Ndryshime te lidhjet e jashtme[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Tani sa ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Shqipëria. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Kam bërë këto ndryshime:

Kur të keni mbaruar së shqyrtuari ndryshimet e mia, mund të ndiqni udhëzimet te stampa më poshtë për të rregulluar çdo problem me adresat.

Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raporto bug) 10 shtator 2019 08:56 (CEST)

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 7 lidhje të jashtme te artikulli Shqipëria. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Gjithashtu aty mund të gjeni informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:

te http://www.gazetazagoria.org/index.php?page=show&rubrika=editorial&id=2
te http://www.zhurnal.mk/mk/cont.asp?k=21208120405&s=211009112627&id=1391085217


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 24 shtator 2019 12:51 (CEST)

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 8 lidhje të jashtme te artikulli Shqipëria. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:

te lidhja http://www.gazetazagoria.org/index.php?page=show&rubrika=editorial&id=2.
te lidhja http://www.zhurnal.mk/mk/cont.asp?k=21208120405&s=211009112627&id=1391085217.


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 22 janar 2020 15:38 (CET)

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 9 lidhje të jashtme te artikulli Shqipëria. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:

te lidhja http://www.gazetazagoria.org/index.php?page=show&rubrika=editorial&id=2.
te lidhja http://www.zhurnal.mk/mk/cont.asp?k=21208120405&s=211009112627&id=1391085217.


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 19 mars 2020 10:54 (CET)

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 9 lidhje të jashtme te artikulli Shqipëria. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:

te lidhja http://www.gazetazagoria.org/index.php?page=show&rubrika=editorial&id=2.
te lidhja http://www.zhurnal.mk/mk/cont.asp?k=21208120405&s=211009112627&id=1391085217.


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 15 maj 2020 23:50 (CEST)

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 0 lidhje të jashtme te artikulli Shqipëria. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:

te lidhja http://www.gazetazagoria.org/index.php?page=show&rubrika=editorial&id=2.
te lidhja http://www.zhurnal.mk/mk/cont.asp?k=21208120405&s=211009112627&id=1391085217.


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 8 shkurt 2021 00:45 (CET)