Enkeleid Alikaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Enkeleid Alikaj
Të dhënat personale
Data e lindjes (1981-12-27) 27 Dhjetor 1981 (38 vjeç)
Vendi i lindjesTiranë, Shqipëri
Gjatësia1,79 m (5 ft 10 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Skënderbeu
Numri9
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2001–2005Dinamo Tirana57(0)
2005–2006Partizani Tirana10(0)
2006–2007Dinamo Tirana5(0)
2007–2008Besa Kavajë35(4)
2008–2009Teuta Durrës14(1)
2009–2010Vllaznia Shkodër20(3)
2010–2012Kastrioti Krujë54(7)
2012–2013FK Kukësi32(2)
2014–Skënderbeu Korcë25(1)
Ekipi kombëtar
2000–2002Shqipëria U–216(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 22 dhjetor 2014.
† Ndeshje (Gola).

Enkeleid Alikaj (lindur më 27 dhjetor 1981) është një futbollistë shqiptar i cili luan me klubin shqiptar Skënderbeu KorcëKategorinë Superiore si mesfushor.

Ai më parë ka luajtur për klube të tjera shqiptare si Dinamo Tirana, Partizani Tirana, Besa Kavajë, Vllaznia Shkodër, Kastrioti Krujë dhe FK Kukësi.[1][2]

Trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Klubet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Skënderbeu Korçë

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Football : Enkel Alikaj Football DataBase
  2. ^ Albania - E. Alikaj - Profile with news, career statistics and history Soccerway