Ezequiel Schelotto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ezequiel Schelotto
EzequielSchelotto.JPG
Schelotto në 2012
Të dhënat personale
Emri i plotëEzequiel Matías Schelotto
Data e lindjes (1989-05-23) 23 Maj 1989 (32 vjeç)
Vendi i lindjesBuenos Aires, Argjentinë
Gjatësia1,87 m (6 ft 1+12 in)
PozicioniAnësor
Informacionet për klubin
Klubi aktualBrighton & Hove Albion
Numri21
Karriera në rini
1995–2003Vélez Sársfield
2003–2008Banfield
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2009Cesena6(1)
2009–2013Atalanta53(2)
2009–2011Cesena (huazim)57(6)
2011Catania (huazim)14(1)
2013–2015Internazionale12(1)
2013–2014Sassuolo (huazim)11(1)
2014Parma (huazim)16(4)
2014–2015Chievo (huazim)29(0)
2015–2017Sporting CP37(0)
2017–Brighton & Hove Albion20(0)
Ekipi kombëtar
2009–2010Italia U217(0)
2012Italia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 13 maj 2018.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 15 gusht 2012

Ezequiel Matías Schelotto (lindur më 23 maj 1989) është një futbollist italo-argjentinas i cili luan me skuadrën portuguese Sporting C.P.Primeira Liga dhe me kombëtaren italiane.