Gjuha daneze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Gjuha Daneze)
Shko te: navigacion, kërko
{{{emri}}}
Filogjeneza

Gjuha Daneze (danishtja)


Gjuhë Indo-Evropjane i takon familjes së gjuhëve gjermane.


Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]