Kush e solli Doruntinën (film)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kush e solli Doruntinën (film)
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Kush e solli Doruntinën (film)
Origjinali Kush e solli Doruntinën (film)
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Prodhuesi i filmit:
Aktorë kryesorë
Elvira Diamanti - Doruntina


Teatri "Kush e solli Doruntinën" është prodhuar në vitin 1989.

Regjia: Llazi Serbo, Skenari: Llazi Serbo, Producent: Albafilm Studio, Muzika: Osman Mula.

Përmbajtja e filmit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Subjekti është marrë dhe shtjellon legjendën popullore të Kostandinit dhe Doruntinës te shkruajtur nga Ismail Kadare në romanin Kush e solli Doruntinën.

AKTOR[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Elvira Diamanti

Margarita Xhepa

Pavlina Mani

Yllka Mujo

Elida Janushi

etj...


Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.