Lista e ishujve të Ameriës Veriore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Në vazhdim është lista ishujve dhe grupeve ishulloreAmerikës Veriore.

India Perëndimor[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Oqeani Atlantik Verior[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Grenlanda[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Oqeani Paqësor Verior[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ishujt e brendshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]