Luca Antonini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Luca Antonini
Luca Antonini.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotë Luca Antonini
Data e lindjes (1982-08-04) 4 Gusht 1982 (35 vjeç)
Vendi i lindjes Milano, Italia
Gjatësia 1.82 m (6 ft 0 in)
Pozita ne fushë Mbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktual Genoa
Numri 3
Kariera në rini
1990–2001 Milan
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2001–2003 Milan 0 (0)
2001–2002 Prato (Huazim) 26 (3)
2002–2003 Ancona (Huazim) 17 (1)
2003–2007 Sampdoria 3 (0)
2004–2005 Modena (Huazim) 15 (1)
2005 Pescara (Huazim) 22 (3)
2005–2006 Arezzo (Huazim) 39 (3)
2006–2007 Siena (Huazim) 32 (3)
2007–2008 Empoli 32 (0)
2008–2013 Milan 81 (1)
2013– Genoa 0 (0)
Ekipi kombëtar
1999 Italia U-17 1 (0)
2000–2001 Italia U-18 4 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 31 August 2013.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 10 August 2010

Luca Antonini (lindur më 4 gusht 1982) është një futbollist profesionist italianë që luan aktualisht në Serie A me klubin e Genoas. Ai luan si mbrojtës.