Jump to content

Mauro Zárate

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Mauro Zárate

Zárate në vitin 2015
Të dhënat vetjake
Emri i plotëMauro Matías Zárate Riga
Datëlindja (1987-03-18) 18 mars 1987 (37 vjeç)
VendlindjaHaedo, Argjenitinë
Gjatësia1.73 m (5 ft 8 in)[1][2]
PozicioniSulmues / Mesfushor sulmues
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Boca Juniors
Numri19
Karriera me të rinjtë
Vélez Sarsfield
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2004–2007Vélez Sarsfield99(28)
2007–2009Al-Sadd6(4)
2008Birmingham City (huazim)14(4)
2008–2009Lazio (huazim)36(13)
2009–2013Lazio68(12)
2011–2012Internazionale (huazim)22(2)
2013–2014Vélez Sarsfield29(19)
2014–2016West Ham United22(5)
2015Queens Park Rangers (huazim)4(0)
2016-2017Fiorentina13(5)
2017-Watford3(0)
2017-2018Al-Nasr13(3)
2018-Boca Juniors78(17)
Karriera ndërkombëtare
2007Argjentina U–206(2)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 26 shkurt 2021

Mauro Matías Zárate Riga (Spanjisht: [ˈmawɾo maˈtijas ˈsaɾate]; lindur më 18 Mars 1987) është një futbollistë argjentinas i cili luan si sulmues me klubin argjentinas Boca Juniors.

  1. ^ "Mauro Zárate". UEFA. Marrë më 30 dhjetor 2014. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Player profile: Mauro Zarate". Premier League. Arkivuar nga origjinali më 30 dhjetor 2014. Marrë më 30 dhjetor 2014. {{cite news}}: |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)