Orges Shehi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Orges Shehi
Të dhënat personale
Emri i plotë Orges Shehi
Data e lindjes (1977-09-20) 20 Shtator 1977 (40 vjeç)
Vendi i lindjes Durrës, Shqipëri
Gjatësia 1,82 m (5 ft 12 in)
Pozita ne fushë Portier
Informacionet për klubin
Klubi aktual KF Skënderbeu
Numri 1
Kariera në rini
-1994 KS Teuta
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
1994–2004 KS Teuta 168 (0)
1998–1999 KF Bylis (Huazim) 29 (0)
2004–2005 KF Vllaznia 39 (0)
2005–2009 Partizani 121 (0)
2009–2010 KS Besa 31 (0)
2010– Skënderbeu 98 (0)
Ekipi kombëtar
1997-1999 Shqipëria U–21 7 (0)
2010- Shqipëria 7 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 4 Shkurt 2017.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 3 Tëtor 2016

Orges Shehi (lindur më 20 shtator 1977) është një futbollist shqiptar i cili luan me skuadrën shqiptare SkënderbeuKategorinë Superiore dhe me kombëtaren shqiptare.