Jump to content

Si gjithë të tjerët

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Si gjithë të tjerët
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Si gjithë të tjerët
Vendi i prodhimit Tiranë
Shqipëri
Viti i prodhimit 1981
Koha (Zëri) - (PAL/DVD) 57:00
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Spartak Pecani
Skenari Ruzhdi Pulaha
Muzika e filmit Aleksandër Peçi
Kameramani Ilia Teprini
Drejtori artistik Naim Bardhi
Prodhuesi i filmit: Shqipëria e Re
Aktorë kryesorë
Edmond Topi
Matilda Makoçi
Tinka Kurti
Thimi Filipi
Aktorët tjerë
Antoneta Papapavli
Bep Shiroka
Ali Bega

Filmi "Si gjithë të tjerët" prodhim i vitit 1981. Regjia: Spartak Pecani, Skenari: Ruzhdi Pulaha, Producent: Shqipëria e Re , Muzika: Aleksandër Peçi.

Përmbajtja e filmit

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vullneti i rritur në shtëpinë fëmijës sapo ka mbaruar ushtrinë dhe duhet të zgjidhë një sërë problemesh. Për këtë ai gjen mbështetje tek drejtoresha e shtëpisë së fëmijës dhe tek Nasho ustai i repartit ku ai punonte para ushtrisë të cilët ndërhyjnë në familjen e Jetës vajzës që ai dashuron. Vullneti ndjen se po hyn në jetë si gjithë të tjerët.

Aktorët në role

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]