Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "2014 në Shqipëri"

v
Smallem: Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*)\|[^=]+=\s*([\|\}]) +\1\2)
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(→‎Ngjarje: ref fix, zëvendësova: |website=bbc.com → |website=bbc.com | language =en, | url=http://www.bbc.com/ → |language = en | url=http://www.bbc.com/ duke përdorur AWB)
v (Smallem: Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*)\|[^=]+=\s*([\|\}]) +\1\2))
 
;Qershor
[[Komisioni Evropian]] rekomandon Shqipërinë si një kandidat për anëtarësim në [[Bashkimi Evropian|Bashkimin Evropian]].<ref name="bbc">{{cite web |url= http://www.bbc.com/news/world-europe-17681099 |title= Periudhat kohore të Shqipërisë: 2014|website=bbc.com | language =en|publisher= BBC |accessdate= 24 tetor 2015|quote= }}</ref>
 
;Shtator