Trëndafili në gotë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Trëndafili në gotë : roman me autor Dritëro Agolli. Botuar në Prishtinë nga "Rilindja" në vitin 1979, në Tiranë nga "Naim Frashëri" më 1980, po në Tiranë më 1981 dhe së fundi në Tiranë nga shtëpia botuese "Dritëro" më 1999.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]