Jump to content

Njeriu i mirë (tregime)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

"Njeriu i mirë" është një libër me tregime i shkruar nga autori Dritëro Agolli. Libri është botuar nga Shtëbia Botuese Rilindja (OPGBG)Prishtinë në vitin 1973 dhe ka 313 faqe me madhësi 20 cm.[1] [2]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]