Zhurma e erërave të dikurshme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Zhurma e erërave të dikurshme Tregime dhe novela me Autor Dritëro Agolli. Shtëpia botuese "Onufri".

Çdo libër ka një histori që kur lind, histori që kujtohet herë pas here nëse jetën e ka të gjatë. Kështu ka ndodhur edhe me librin “Zhurma e erërave të dikurshme” botuar për herë të parë në vitin 1964. Ai lindi nga një radhë tregimesh të shkruara në fillim të viteve ’60 të shekullit XX...

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]