Zhupania e Kninit dhe Shibenikut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Zhupania e Kninit dhe Shibenikut ( Šibensko-kninska županija ) gjindet në pjesën qendrore të Kroacisë.

pozita gjeografike

gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

ndarja administrative[redakto | redakto tekstin burimor]

demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

historia[redakto | redakto tekstin burimor]

ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]