Zhupania e Vukovarit dhe Sremit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Zhupania e Vukovarit dhe Sremit ( Vukovarsko-srijemska županija ) gjindet në pjesën më lindore të Kroacisë.

pozita gjeografike

gjeografia[redakto | përpunoni burim]

ndarja administrative[redakto | përpunoni burim]

demografia[redakto | përpunoni burim]

historia[redakto | përpunoni burim]

ekonomia[redakto | përpunoni burim]

lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]