Cerna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cerna
—  Qytet  —
Cerna is located in Kroacia
Cerna
Cerna
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Vukovar-Srijem
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°11′25″V 18°41′20″L / 45.19028°V 18.68889°L / 45.19028; 18.68889 (Cerna)Koordinatat: 45°11′25″V 18°41′20″L / 45.19028°V 18.68889°L / 45.19028; 18.68889 (Cerna)
Popullsia 3.764 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Cerna (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Vukovar-SrijemKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 3764 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 3799 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 4149 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.92%[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]