Jarmina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jarmina
—  Qytet  —
Jarmina is located in Kroacia
Jarmina
Jarmina
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Vukovar-Srijem
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.32°0′0″V 18.73°0′0″L / 45.32000°V 18.73000°L / 45.32000; 18.73000 (Jarmina)Koordinatat: 45.32°0′0″V 18.73°0′0″L / 45.32000°V 18.73000°L / 45.32000; 18.73000 (Jarmina)
Popullsia 2.415 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Jarmina (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Vukovar-SrijemKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2415 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2435 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2627 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.82%[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Jarmina – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale