Babina Greda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Babina Greda
—  Qytet  —
Babina Greda is located in Kroacia
Babina Greda
Babina Greda
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Vukovar-Srijem
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.12°0′0″V 18.54°0′0″L / 45.12000°V 18.54000°L / 45.12000; 18.54000 (Babina Greda)Koordinatat: 45.12°0′0″V 18.54°0′0″L / 45.12000°V 18.54000°L / 45.12000; 18.54000 (Babina Greda)
Popullsia 3.524 banorë [1]
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Babina Greda (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Vukovar-SrijemKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 3524 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 3585 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 4262 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -1.7%[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]