Gunja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gunja
—  Qytet  —
Pamje nga Gunja

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Vukovar-Srijem
Statistika dhe Territori
Koordinatat 44.88°0′0″V 18.85°0′0″L / 44.88000°V 18.85000°L / 44.88000; 18.85000 (Gunja)Koordinatat: 44.88°0′0″V 18.85°0′0″L / 44.88000°V 18.85000°L / 44.88000; 18.85000 (Gunja)
Popullsia 3.600 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Gunja is located in Kroacia
Gunja
Gunja

Gunja (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Vukovar-SrijemKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 3600 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 3707 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 5033 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -2.89%[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]