Boshnjaci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bošnjaci
—  Qytet  —
Pamje nga Boshnjaci

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Vukovar-Srijem
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.05°0′0″V 18.76°0′0″L / 45.05000°V 18.76000°L / 45.05000; 18.76000 (Bošnjaci)Koordinatat: 45.05°0′0″V 18.76°0′0″L / 45.05000°V 18.76000°L / 45.05000; 18.76000 (Bošnjaci)
Popullsia 3.799 banorë [1]
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Bošnjaci is located in Kroacia
Bošnjaci
Bošnjaci

Bošnjaci (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Vukovar-SrijemKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 3799 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 3869 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 4653 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -1.81%[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]