Privllaka (Zhupania e Vukovarit dhe Sremit)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Privlaka
—  Qytet  —
Pamje nga Privllaka (Zhupania e Vukovarit dhe Sremit)

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Vukovar-Srijem
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.19°0′0″V 18.84°0′0″L / 45.19000°V 18.84000°L / 45.19000; 18.84000 (Privlaka)Koordinatat: 45.19°0′0″V 18.84°0′0″L / 45.19000°V 18.84000°L / 45.19000; 18.84000 (Privlaka)
Popullsia 2.893 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Privlaka is located in Kroacia
Privlaka
Privlaka

Privlaka (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Vukovar-SrijemKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2893 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2962 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 3776 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -2.33%[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]