Zhupania e Osijekut dhe Baranjës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Zhupania e Osijekut dhe Baranjës (Osječko-baranjska županija) gjindet në lindje të Kroacisë.

pozita gjeografike

gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

ndarja administrative[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]