Çarshia e vjetër e Shkupit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Çarshia e vjetër e Shkupit

Çarshia e Vjetër (turqisht: Çarşı që do të thotë treg) në Shkup ndodhet në bregun lindor të lumit Vardar, shtrihet nga Ura e gurit deri në Bit-Pazar dhe nga Kalaja e Shkupit e deri në lumin Serava.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Monumentet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Galeria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]