Jump to content

Andrew Bernstein

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Andrew Bernstein (lindur më 1949) është një proponent i filozofisë Objektiviste sipas filofofes ruso-amerikane Ayn Rand, autor dhe profesor filozofie.

Bernstein zotëron një PhD në filozofi dhe është autor i The Capitalist Manifesto: The Historic, Economic, and Philosophic Case for Laissez-Faire, Capitalism Unbound: The Incontestable Case for Individual Rights dhe Objectivism in One Lesson, sikundër edhe i novelës Heart of a Pagan.

Artikuj të tij janë botuar në media të ndryshme, si, The San Francisco Chronicle, The Chicago Tribune, The Baltimore Sun, The Atlanta Constitution, The Washington Times, The Los Angeles Daily News dhe The Houston Chronicle.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]