Jump to content

George Reisman

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
George Reisman

George Gerald Reisman (lindur më 13 janar 1937) është një ekonomist amerikan dhe Profesor Emeritus i Ekonomisë në Pepperdine University. Reisman është autori i librit The Government Against the Economy (1979), i cili është lavdëruar nga F. A. Hayek dhe Henry Hazlitt. Po ashtu ka shkruar edhe librin Capitalism: A Treatise on Economics (1996). George Resiman një mbështetës i tregut të lirë dhe kapitalizmit laissez-faire.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime dhe shënime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]