Privatizimi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Privatizimi është një proces ekonomiko-financiar që e zhvendos pronësinë e një enti apo një firme nga kontrolli shtetëror tek ai privat.

Privatizimi në Shqipëri[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]