Burt Reynolds

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Burt Reynolds
Burt Reynolds 1991 cropped.jpg
Burt Reynolds në vitin 1991
Informacione personale
Ditëlindja 11 shkurt 1936
Vendlindja Waycross, Georgia, ShBA
Ditëvdekja 6/9/2018
Bashkëshort(ja) Judy Carne (1963.-1965.)
Loni Anderson (1988.-1995.)
Kombësia amerikan


Burton Leon Reynolds jr. ka lindur më 11 shkurt 1936Waycross, Georgia, ShBA - 6 september 2018 . Është Aktor nga ShBA.

TV Filma dhe Seria[redakto | përpunoni burim]

Filma[redakto | përpunoni burim]

Referimet[redakto | përpunoni burim]

Lidhjet e jashtme[redakto | përpunoni burim]

Burt ReynoldsIMDb


3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.