Diskutim:Prishtina (komuna)/Arkiva 000

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Prishtina (komuna)/Arkiva 000. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
KK Prishtinë
Lokaliteti 2000 Familje ardhacake 1918-1941 Shënim
Badofci 13 ,
Ballabani 9 ,
Barileva 13 ,
Besia 2 ,
Çagllavica 3 ,
Dabisheci 17 ,
Gllogovica 6 ,
Hajkobilla 5 ,
Hajvalia 48 ,
Keçëkolla 5 ,
Koliçi 4 ,
Lebana 8 ,
Makoci 3 ,
Mareci 4 ,
Nëntë Jugoviqët 66 ,
Nisheci 9 ,
Orlloviqi 34 ,
Prapashtica 26 ,
Prishtina 70 ,
Slivova 2 ,
Teneshdolli 3 ,
Truda 2 ,
Vranidolli 3 ,
Totali 355familje -