Orlloviqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Orlloviq
Shkabaj
Fshat
Vendndodhja
Orlloviq is located in Kosova
Orlloviq
Orlloviq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 584 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 17″ Veri

21° 7′ 25″ Lindje

Orlloviq është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shkabaj.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]