Nëntë Jugoviqët

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nëntë Jugoviq
Bardhosh
Qytezë
Vendndodhja
Nëntë Jugoviq is located in Kosova
Nëntë Jugoviq
Nëntë Jugoviq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Kodi Postal 10520
Targa 01
Koordinatat 42° 43′ 18″ Veri

21° 8′ 31″ Lindje

Nëntë Jugoviq është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë. Pas vitit 1999 qytet është i njohur edhe me emrin Bardhosh. Pas luftes në Kosovë në Nentë Jugoviq ka pasur ardhje të mëdha të popullsisë sidomos nga rajoni i Llapit.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]