Nëntë Jugoviqët

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nëntë Jugoviq
Bardhosh
Qytezë
Vehicle registration01

Nëntë Jugoviq është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë. Pas vitit 1999 qytet është i njohur edhe me emrin Bardhosh. Pas luftes në Kosovë në Nentë Jugoviq ka pasur ardhje të mëdha të popullsisë sidomos nga rajoni i Llapit.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]