Koliqi (Prishtinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Koliçi)
Shko te: navigacion, kërko

Koliçi është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë.Koliçi sipas madhesise eshte fshati i dytë ne gjithe Kosoven .Koliçi kryesisht eshte vend malor me nje faune te pasur.Pas luftes shume familje e kane braktisur Koliçin duke u vendosur ne Prishtinës,

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]