Koliqi (Prishtinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Koliçi)
Shko te: navigacion, kërko


Koliqi
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Kosova
Komuna Prishtinë
Rajoni Prishtina
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)


Koliçi është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë. Koliçi sipas madhesise është fshati i dytë ne gjithë Kosoven. Koliçi kryesisht është vend malor me një faune te pasur. Pas luftes shume familje e kane braktisur Koliçin duke u vendosur ne Prishtinë.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]