Fonetika

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Fonetika (nga fjala greke φωνή, phone = tingulli/zëri) është studimi i tingujëve (zëri) dhe një element i gjuhësimit.

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]