Jellovjani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jellovjani
Fshat
Vendndodhja
Jellovjani is located in Maqedonia e Veriut
Jellovjani
Jellovjani
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Bogovinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Poshtëm
Lartësia 1.210 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1221
Prefiksi (+389) 044
Targa TE
Koordinatat 41° 58′ 00″ Veri

20° 54′ 00″ Lindje

Popullsia 599 banorë (2002)