Urviçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Urviç
Урвич
Fshat
noform
Vendndodhja
Urviç is located in Maqedonia e Veriut
Urviç
Urviç
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Bogovinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Poshtëm
Lartësia 1120 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1221
Prefiksi (+389) 044
Targa TE
Koordinatat 41° 57′ 00″ Veri

20° 54′ 00″ Lindje

Popullsia 811 banorë (2002)

Urviç (maqedonisht: Урвич/Urvič) është një fshatRepublikën e Maqedonisë.