Rakoveci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rakoveci
Fshat
noform
Vendndodhja
Rakoveci is located in Maqedonia e Veriut
Rakoveci
Rakoveci
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Bogovinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Poshtëm
Lartësia 515 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1220
Prefiksi (+389) 044
Targa TE
Koordinatat 41° 55′ 11″ Veri

20° 53′ 57″ Lindje

Popullsia 811 banorë (2002)