Pallçishti i Epërm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pallçishti i Epërm
Fshat
Vendndodhja
Pallçishti i Epërm is located in Maqedonia e Veriut
Pallçishti i Epërm
Pallçishti i Epërm
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Bogovinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Poshtëm
Lartësia 507 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1221
Prefiksi (+389) 044
Targa TE
Koordinatat 41° 59′ 00″ Veri

20° 55′ 00″ Lindje

Popullsia 1356 banorë (2002)

Pallçisht i Epërm është një fshat në veriperëndim të Republikës së Maqedonisë, ndodhet në komunën e Bogovinës.