Novosella (Bogovinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Novosellë
Fshat
noform
Vendndodhja
Novosellë is located in Maqedonia e Veriut
Novosellë
Novosellë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Bogovinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Poshtëm
Lartësia 1.230 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1220
Prefiksi (+389) 044
Targa TE
Koordinatat 41° 56′ 43″ Veri

20° 51′ 45″ Lindje

Popullsia 1589 banorë (2002)