Sellca e Keqe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Selca e Keqe)
Jump to navigation Jump to search
Sellcë e Keqe
Fshat
Vendndodhja
Sellcë e Keqe is located in Maqedonia e Veriut
Sellcë e Keqe
Sellcë e Keqe
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Bogovinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Poshtëm
Lartësia 855 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1220
Prefiksi (+389) 044
Targa TE
Koordinatat 41° 56′ 00″ Veri

20° 53′ 00″ Lindje

Popullsia 212 banorë (2002)