Kantoni Ajaccio-4

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Ajaccio-4
Canton d'Ajaccio-4
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Corse
Departamenti Corse-du-Sud
Arrondissement Ajaccio
Kryeqëndra Ajaccio
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 52.880 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2A65

Kantoni Ajaccio-4 (frëngjisht: Canton d'Ajaccio-4) është një kantondepartamentin Corse-du-Sud, rajonin CorseFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ajaccio. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 52880 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ajaccio-4 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Stéphane Vannucci

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]