Kantoni Petreto-Bicchisano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Petreto-Bicchisano
Canton de Petreto-Bicchisano
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Corse
Departamenti Corse-du-Sud
Arrondissement Sartène
Kryeqëndra Petreto-Bicchisano
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 146,77 km2
Popullsia 1.668 banorë 2007
Dendësia 11,36 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2A34

Kantoni Petreto-Bicchisano (frëngjisht: Canton de Petreto-Bicchisano) është një kantondepartamentin Corse-du-Sud, rajonin CorseFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Petreto-Bicchisano. Ka sipërfaqe 146.77km2 dhe popullsi 1668 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Petreto-Bicchisano aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]